Mustafa Çelik

Zend, Android, Ruby, Linux, Java, C# konularında şu ana kadar birçok projede bulunmuştur. Projeler süresince karşılaştığı sorunları İngilizce siteler üzerinden gidermiş ve Türkçe döküman eksikliğini blogumuz üzerinden yazdığı makalelerle gidermemize yardımcı olmaktadır.
ADSL Modemlere ait kullanıcı adı şifre

ADSL Modemlere ait kullanıcı adı şifre

Bu makalemizde popüler olan modemlerde sıklıkla karşılaştığımız default kullanıcı adı ve şifrenin unutulması veya bilinmemesinden kaynaklı modem arayüzüne erişememe konusuna çözüm vurgulanmaktadır.
Windowsda Installer klasörü

Windowsda Installer klasörü

Bu makalemizde Windows bilgisayarlarda bulunan Installer klasörü altındaki listelenen MSI ve MSP uzantılı dosyaların silinmesine yönelik basit bir yöntem anlatacağız.
Whois Sorgulama

Whois Sorgulama

Hazırladığımız araç sayesinde sorgulamak istediğiniz herhangi bir domain adı olduğunda rahatlıkla domaine ait detaylı bilgilere online olarak erişebilirsiniz.
PuzzImage Uygulamamız Yayında

PuzzImage Uygulamamız Yayında

Bu makalemizde PuzzImage isimli puzzle uygulamamızın tanıtımı yapılmaktadır. Uygulamamızın özellikleri hakkında kısa bilgiler paylaşılmıştır.
Faydalı PHP Fonksiyonları

Faydalı PHP Fonksiyonları

Bu makalemizde popüler web uygulama geliştirme dili olan PHP'de yaygın olarak kullanılan methodlar hakkında bilgi paylaşacağız. Verilecek örneklerle de konunun daha anlaşılır hale gelmesi sağlanacaktır.