FeedBurner Hatası: The feed does not have subscriptions by email enabled

Feedburner, websitenize ait içeriklerin xml olarak tanımlandığı linkten yararlanarak yeni içerik yazıldığı anda sitenizle ilişkilendirilmiş feede abone olan kişilere otomatik mail gönderimini sağlayan bir servistir. Tek yapmanız gereken sitenizde makale ve içeriklerinizin listelendiği bir xml linki oluşturmak ve bunu feedburner sistemine eklemenizdir. Sonrasında sitenizi ziyaret eden kullanıcılar eğer yeni makaleleriniz hakkında bilgilendirilmek isterlerse email adreslerini sizin eklendiğiniz FeedBurner sistemine ekleyecektir. yazilimdersi.info sitesinde de en altta bulunan Abone Ol alanı Feedburner üzerinde çalışacak şekilde kurgulanmıştır. Eklenmesi olabildiğine kolay olan bu sistemde karşılaşılan en yaygın hata şu şekildedir: 

The feed does not have subscriptions by email enabled

Sorunun çözümü ise şu şekildedir: Feedburner sitesinden kopyalanan html kodun değiştirilmeden websitenize yapıştırmanızdan kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki gibi size HTML içerik veren feedburner kod parçacığına feedi eklediğiniz sisteminizle alakalı kullanıcı ismini uri alanına girmeniz gerekmektedir.
<form style="border:1px solid #ccc;padding:3px;text-align:center;" 
    action="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" method="post" target="popupwindow" 
    onsubmit="window.open('http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=yazilimdersi', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');
    return true">
<p>E-Posta Adresiniz:</p>
<p><input type="text" style="width:140px" name="email"/></p>
<input type="hidden" value="yazilimdersi" name="uri"/>
<input type="hidden" name="loc" value="en_US"/><input type="submit" value="Kaydol" />
<p>Delivered by <a href="http://feedburner.google.com" target="_blank">FeedBurner</a></p>
</form>
Yukarıda bulunan kod parçacığında yazilimdersi yerine size ait feedburner hesabının kullanıcı ismini girmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle hatadan kurtulacaksınız.

comments powered by Disqus