Rockchip USB Sürücüsü kurulumu

Android programlama ile alakalı uygulamalar gerçekleştirirken piyasada bulunan birçok tableti geliştirme sürecinde kullanırsınız. Bu tabletlerden bazıları yaygın olmadıklarından USB sürücüleri Windows tarafından taransa bile bulunamamakta. Bu tip durumlarda cihazın modeli ve markası ile ilişkilendirilmiş USB sürücüsünü bulmanız gerekmekte. Geçen gün yaptığım Android tablet geliştirmesinde Rockchip USB sürücüsünün bulunmadığı ile alakalı uyarı mesajı verdi. Konuyla alakalı araştırmayı yaptım ve aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözdüm:
  1. USB sürücüsünü şu linkten indirin ve zip dosyasından çıkarın.
  2. Release_DriverAsistant dizini altındaki DriverInstall.exe dosyasına iki kere tıklayın ve kurulumu başlatın.
  3. Eğer daha önceden Rockchip USB sürücüsünü kurduysanız, Uninstall Driver tuşuna basın. Eğer kurulum yapmadıysanız daha önceden direkt olarak Install Driver butonuna tıklayın.

  1. Install Driver butonuna tıklamanızla birlikte kullandıgınız Windows sürümüne göre güvenlik amacıyla uyarı mesajı cıkacaktır. Buna da evet diyerek kurulumu başlatınız.
  2. Kurulum tamamlandı. Şu an USB cihazınızı tekrardan bilgisayarınıza takın. Geliştirmenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
comments powered by Disqus