Voly, karşılaştığınız kişilere ait bilgileri tutan güzel bir arkadaşlık uygulamasıdır

Gün içerisinde birçok farklı mekanda bulunmakta ve farklı kişileri görmekteyiz. Bazen bu kişilere baktığınızda yüzleri tanıdık gelmekte ve daha önceden bir yerde karşılaşıp karşılaşmadığınız hakkında kafa yorarsınız. Bazen de hayatın yoğunluğundan tanıdığınız kimseleri bile göremeden yanlarından geçmektesiniz. Voly oluşturduğu fikir ile birlikte kişilerin daha önceden karşılaştığı bilgileri tutmaktadır. Sloganı da bu doğrultuda olan Voly uygulaması kısa zamanda sosyal medyada büyük ses getirecek gibi görünüyor.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Yapmanız gereken uygulamayı app storede Voly olarak aratıp bu linkten indirmenizdir. Sonrasında Facebook hesabınız ile uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamayı giriş yapmanız ile birlikte karşınıza etrafınızda bulunan Voly kullanıcılarının bilgileri getirilmektedir. Facebook arkadaşlarınızın Voly kullanıcısı olması durumunda direkt olarak sizi arkadaş olarak eklemesi güzel bir özellik olarak eklenmiş. Sonrasında etrafınızda bulunan kişilere ait profile tıklayıp onlarla daha önceden nerede karşılaştığınız hakkında bilgiler listelenmektedir. Nerede, ne zaman ve hava durumu hakkında detaylı bilgiler sunulmaktadır. Kullanıcılarla mesajlasmak isterseniz öncelikle winkleşmemniz gerekmektedir. Eğer her iki kullanıcı da birbirine wink gönderirse, mesajlaşma sayfası aktif hale gelecektir.

Aşağıda Voly uygulaması ile alakalı örnek ekran resimleri bulunmaktadır:
 
   

Şu an için sadece iOS uygulaması yayına alınan Voly, kısa bir süre sonra Android cihazlarda da yayına alınacaktır. Uygulama tamamen ücretsizdir. Kısa sürede popüler olacağı düşünülen uygulama şu anki Tinder, Tango vs. gibi uygulamalardan daha hızlı şekilde yayılacağı kanısındalar. Çünkü karşılaşılan kişiler sadece anlık olarak chatleşmiyor. Bu karşılaşmalar sistemde tutuluyor ve istenildiği zaman uygulamadan görüntülenebiliyor. Uygulamaya ait siteye http://voly.me linkinden ulaşabilirsiniz.
comments powered by Disqus