Mustafa Çelik

Zend, Android, Ruby, Linux, Java, C# konularında şu ana kadar birçok projede bulunmuştur. Projeler süresince karşılaştığı sorunları İngilizce siteler üzerinden gidermiş ve Türkçe döküman eksikliğini blogumuz üzerinden yazdığı makalelerle gidermemize yardımcı olmaktadır.
Ubuntu da Tomcat kurulumu

Ubuntu da Tomcat kurulumu

Bu makalemizde birçok projede kullanılan Tomcat websunucusunun Ubuntu işletim sistemine sahip cihazlara nasıl kurulduğu ile alakalı bilgiler paylaşacağız.
Php'de Gerçek IP adresinin tespiti

Php'de Gerçek IP adresinin tespiti

Bu makalemizde Php dili ile yazılmış websitenizi ziyaret eden kullanıcıların gerçek IP adresine nasıl ulaşabileceğiniz ile alakalı bilgilendirme bulunmaktadır. Kullanıcılar proxy server kullanarak saklanmak isteseler bile gerçek Ip verisine erişebilmenize ait fonksiyon makalede anlatılmaktadır.
RGB-HEX Dönüştürücü

RGB-HEX Dönüştürücü

Hazırladığımız araç sayesinde RGB değerinden HEX değerine veya HEX değerinden RGB değerine dönüşüm işlemini online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Unix Time Stamp Dönüştürücü

Unix Time Stamp Dönüştürücü

Hazırladığımız araç sayesinde Unix Time Stamp verisinden tarihlere veya tarihlerden Unix Time Stamp verisine dönüşüm işlemini online olarak gerçekleştirebilirsiniz.