Mustafa Çelik

Zend, Android, Ruby, Linux, Java, C# konularında şu ana kadar birçok projede bulunmuştur. Projeler süresince karşılaştığı sorunları İngilizce siteler üzerinden gidermiş ve Türkçe döküman eksikliğini blogumuz üzerinden yazdığı makalelerle gidermemize yardımcı olmaktadır.
Php de kullanıcının browser dilinin belirlenmesi

Php de kullanıcının browser dilinin belirlenmesi

Makalemizde Php programlama dili kullandığınız sitenize erişim yapan kullanıcılarınızın browser dilini nasıl öğrenebileceğiniz ile alakalı bilgiler sunulacaktır. Özellikle çoklu dil desteği bulunan sitelerde bu fonksiyon önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.
Php de zararlı kodları temizleme

Php de zararlı kodları temizleme

Makalemizde Php programlama dili kullanılarak hazırlanmış herhangi bir formda iletilen verideki zararlı kodların nasıl temizlendiği ile alakalı bilgiler vereceğiz. Bu kodlar HTML etiketleri, style etiketleri, javascript ve benzeri birçok tehlikeli içeriğe bağlı olarak sistemde tehlike arz edebilir.
Php de diziler yapısı (array)

Php de diziler yapısı (array)

Bu makalemizde Php programlama dilinde kullanılan dizilerin nasıl çalıştığı ve dizilerle alakalı kullanılan kullanışlı metodlarla alakalı detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.